Zakopane turystyka

Rozpoznanie Rysów  w Tatrach to Giewont, Śpiący Rycerz, symbol Zakopanego. Piękny rszczyt oraz bardzo niebezpieczny (zginęło na nim najwięcej osób w Tatrach). Wiele turystów zmierza w kierunku, aby tylko stanąć na wierzchołku góry i dotknąć krzyża
Najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów  w okolicach Zakopanego jest Morskie Oko. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku w ok  25 km od Zakopanego. Do Palenicy Białczańskiej można dojechać samochodem lub busem  , pozostałe 8 kilometrów trzeba pokonać pieszo lub dorożką . Morskie Oko  swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rysy.

Odwiedzając Zakopane noclegi właściwie trzeba  odwiedzić Krupówki. Zakopane to nie  to też wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Wiele interesujących miejsc można obejrzeć idąc na spacer w kierunku Kuźnic. Zakopane pensjonaty  kojarzy się bardziej z górami, świeżym powietrzem i tatrzańską przyrodą to kiedyś rozwijały się tu  huty i kuźnie.
Kasprowy Wierch położony jest w górnej grani Tatr u zbiegu trzech walnych tatrzańskich dolin: Doliny Bystrej, Suchej Wody Gąsienicowej i Doliny Cichej. Kasprowy Wierch nie  zbyt wysokim wierzchołkiem  1 985 m n.p.m. Nazwa pochodzi od Hali Kasprowej , od właściciela tych ziem – górala Kaspra.


Możliwość komentowania jest wyłączona.