Wycieczka w Tatry Wysokie

kwatery

wymarzone

urlop

wczasowisko

turystycznie

Jednym z najłatwiejszych do zdobycia wysokim wierzchołkiem w Tatrach Biały Dunajec noclegi Wysokich jest Sławkowski Szczyt (2452 m n.p.m.), który słynie z pięknego widoku na dzikie masywy Gerlachu i Łomnicy. Wiedzie nań niebieska trasa ze Starego Smokowca.

Najwyższym szczytem, który można zdobyć w Tatrach Wysokich, bez potrzeby wynajmowania przewodnika, są Rysy, których główny wierzchołek sięga 2503 m n.p.m. Najłatwiejsze dojście na szczyt prowadzi od Popradzkiego Stawu szlakiem niebieskim, a później czerwonym. Jest to znacznie prostsze i bezpieczniejsze niż wejście od strony polskiej, a dodatkowo po drodze mija się najwyżej położone w Tatrach schronisko – Chatę pod Rysami leżące pod przełęczą Waga, na wysokości 2250 m n.p.m. noclegi Biały Dunajec

Od Popradzkiego Stawu można dojść także na mniej znany wierzchołek Koprowego Wierchu (2363 m n.p.m.). Prowadzi tam niebieski, a na ostatnim odcinku czerwony szlak turystyczny. Szczyt znany jest z jednej z najpiękniejszych panoram w całych Tatrach, a jej ozdobą są widoczne z niego duże stawy w Dolinach – Hińczowej i Ciemnosmreczynskiej.

Warto też wybrać się na Małą Wysoką (2428 m n.p.m.), położoną najbliżej najwyższego w całych Tatrach Gerlachu – ze Starego Smokowca dojdziemy tu idąc kolejno szlakami: żółtym, zielonym i ponownie żółtym, w niecałe 4 h 30 min. Przy okazji można wtedy zwiedzić dolinę Wielicką i przejść przez przełęcz Polski Grzebień do Doliny Białej Wody – jeden z najpiękniejszych i najdzikszych w Tatrach, otoczonej wianuszkiem najbardziej urwistych ścian.

Równie cudowna jest wyprawa na dość rzadko odwiedzany Jagnięcy Szczyt (2229 m n.p.m.), oferująca wspaniałe widoki na dziki masyw Łomnicy i Tatry Bielskie – najlepiej wjechać kolejką z Tatrzańskiej Łomnicy do Skalnatego Plesa, a potem szlakiem czerwonym i żółtym, przez Zielony Staw Kieżmarski (na zdjęciu) wdrapać się na wierzchołek – zajmie to około 4 h 30 min. Jest to jeden z rzadziej odwiedzanych szczytów tatrzańskich, dzięki czemu możemy poczuć się prawdziwymi zdobywcami skalnych szczytów.

Najtrudniejszą, ale i najwspanialszą wyprawą w słowackich Tatrach Wysokich jest wycieczka przez Doliną Pięciu Stawów Spiskich na Czerwoną Ławkę, którą zdobywa się po wspinaczce po ubezpieczonych łańcuchami skałach. Stamtąd szlak prowadzi do Doliny Staroleśnej, którą upiększają niewielkie, ale liczne stawki. Przy szlaku można odpocząć w dwóch naprawdę wysokogórskich schroniskach, do których zaopatrzenie noszą tragarze, których można często spotkać na szlaku.

Baligród domki letniskowe, ząb noclegi z dziećmi, gliczarów dolny noclegi, noclegi Darłówko, apartamenty zakopane

Możliwość komentowania jest wyłączona.