Noclegi Szczawnica

Zapraszamy na wypoczynek w Pieninach.

Noclegi w Szczawnicy przyjmuje gości od wielu lat. Budynek był ciągle modernizowany i unowocześniany, nabierał świetności i rangi goszcząc w swoich murach artystów, pisarzy, aktorów polskiej sceny i sławy opery. W latach 70-tych obiekt świadczył usługi hotelarskie dla klientów biura „Orbis” – Kraków.

Dysponuje wieloma miejscami noclegowymi w pokojach 2- i 3- osobowych. Pokoje wyposażone w łazienkę, TV, bezprzewodowy dostęp do Internetu, czajnik.
Starannie urządzony ogród daje możliwość miłego spędzenia czasu w letnie dni. W ogrodzie znajduje się również altana, grill i zadaszony taras, idealny na spotkania w niepogodę.

Obiekt oferuje Gościom wypoczynek w miłej, kameralnej atmosferze.
W branży hotelarskiej posiada wieloletnie doświadczenie i tradycje sięgające lat trzydziestych ubiegłego stulecia.
Obiekt świadczył usługi hotelarskie dla klientów biura „Orbis” – Kraków.

Szczawnica rozwinęła się najgwałtowniej w latach 60-tych XX wieku. Powstawały tutaj wówczas sanatoria, dom towarowy, restauracje, kina, kompleks przyrodoleczniczy, otwierano ekspozycje. 

Warto zobaczyć:

  • Plac Dietla z Pijalnią Wód Mineralnych w Domu nad Zdrojami, zniszczony w płomieniach, lecz odbudowany. Budynek wzniesiono w 1863 roku jako element Górnego Zakładu Zdrojowego dzięki Józefowi Stefanowi Szalayowi. Są tu także piękne wille Szwajcarka oraz Holenderka, a także Cafe Helenka z tarasami widokowymi.
  • Wąwóz Homole.
  • Jaworki, niedaleka wieś. W tutejszej stadninie koni z centrum hipoterapii można zorganizować konną wycieczkę po okolicznych górach.
  • Rezerwat Biała Woda.
  • Palenica.
  • Sokolica (747 m n.p.m.), najlepszy punkt widokowy w okolicy na Pieniny i przełom Dunajca. Na szczycie znajduje się reliktowa sosna, a kiedyś było tam gniazdo sokołów.
  • Spływ Dunajcem to obowiązkowy punkt wycieczki do Szczawnicy i turystyczny hit. Spływ odbywa się na tratwach z flisakami, po 12 osób, po drodze mija się niezapomniane miejsca, ostre zakola rzeczne oraz trzystumetrowe ściany skalne. Można wybrać trasę do Szczawnicy (18 kilometrów) lub o 5 kilometrów dłuższą do Krościenka.
  • Dworek Gościnny (Kurhausem), „pieniński salon” otwarty w 1884 roku, z drewnianą konstrukcją. Odbudowany po pożarze obiekt łączy tradycję z nowoczesnością i jest miejscem koncertów, sztuk, kongresów oraz imprez.
  • Muzeum uzdrowiska.


Szczawnica noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.