Tatry Wysokie

podlasem

kwiatek

bartkowska

weglarz

malinow

lizon

asienka

palider

malalaka

Najlepszym okresem by wybrać się w Tatry Wysokie jest końcówka sierpnia i początek września. Pogoda jest wtedy stabilniejsza, dużo rzadziej niż w środku lata mogą wystąpić burze, oraz dni bezchmurnej pogody, upały nie dokuczają, a tłok na szlakach jest znacznie mniejszy. A do tego właśnie wtedy góry nabierają pięknych kolorów – różnobarwne kobierce traw i kontrastująca z nimi zieleń smreków i kosodrzewiny, w połączeniu z szarością skał są niezapomniana oprawą jesiennych wędrówek. Czas więc wybrać się w góry – przedstawiamy 10 najpiękniejszych szlaków w Tatrach Wysokich. Bukowina Tatrzańska noclegi zaprasza.

Kościelec to może nie najwyższa, ale na pewno jedna z najpiękniejszych gór w najbliższym otoczeniu Zakopanego. Wznosi się niczym ogromna piramida, rozcinając Dolinę Gąsienicową na dwie części. Wycieczkę na jego szczyt można połączyć ze zwiedzaniem większości z kilkunastu znajdujących się tu stawów – jest to trasa niezbyt trudna, a przy tym bardzo widokowa i pozwalająca zaznać trudów skalnej wspinaczki. noclegi Bukowina Tatrzańska

Nikt, kto chciałby poznać Tatry nie może ominąć wierzchołka Krywania (2494 m n.p.m.), tylko kilka metrów niższego niż Rysy. Jest on od 1935 roku narodową górą Słowaków. Szczyt został umieszczony także w hymnie Słowacji, w herbie Słowackiej Republiki Socjalistycznej (wieczny ogień na tle góry), a od 1 stycznia 2009 r. znajduje się na słowackich monetach o nominale 1, 2 i 5 eurocentów. Przez samych Słowaków uważany jest za najpiękniejszy szczyt tatrzański. Na wierzchołek prowadzą dwa szlaki – krótszy, ale bardziej stromy szlak zielony prowadzi z Trzech Źródeł (Tri studnicky) – wejście zajmuje ok. 2 h 30 min. Natomiast dojście od strony Szczyrbskiego Jeziora szlakiem czerwonym, a potem niebieskim zajmuje około 3 h 45 min.

Jedna z najpiękniejszych tras prowadzi z Palenicy Białczańskiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich, a stąd przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka. Zobaczymy przy niej najwyższy polski wodospad, najpiękniejsze schronisko, a także dwa największe i z pewnością najpiękniejsze tatrzańskie stawy. Przez większość trasy będą towarzyszyć nam wspaniałe widoki, zarówno dzikich poszarpanych szczytów, jak i malowniczych górskich „pojezierzy”. Całodniowa, piękna wędrówka jest raczej łatwa, a zajmuje ok. 5 godzin.

kwatery Gliczarów Górny, Mazury noclegi nad jeziorem z wyżywieniem, Hel noclegi pensjonaty, Solina agroturystyka, Giżycko tanie noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.