Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska leży na Podhalu w sąsiedztwie najbardziej znanej w tym regionie miejscowości, jaką jest Zakopane stanowiące ogromny ośrodek turystyczny, narciarski i noclegowy. Bukowina Tatrzańska zlokalizowana jest na wysokości w granicach aż od 967 do tysiąca metrów nad poziomem morza, ponadto wieś oferuje odwiedzających zapierające dech w piersiach widoki na otaczające miejscowość liczne wierchy, wśród których wymienić można na przykład Wierch Kramarski, Wierch Buńdowy, Wierch Olczański czy Wierch Bachledowy.

Granice Bukowiny Tatrzańskiej obejmują każdy z tych wierchów, na których znajdują się rozmaite zabudowania, od kościoła, Domu Ludowego przez kapliczki po sklepy. Warto dodać, że przebywając w wyżej położonych partiach miejscowości Bukowina Tatrzańska podziwiać można absolutnie cały łańcuch Tatr rozciągający się przez 56 kilometrów od wschodu na zachód.

Z uwagi na fantastyczne położenie na zboczach wierchów powstało wiele atrakcji dla miłośników sportów zimowych – w Bukowinie istnieje aż 30 wyciągów narciarskich i 7 kolei krzesełkowych, które pozwalają na przeżycie wielu godzin wspaniałej zabawy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.