Białka Tatrzańska-Terma Bania


Terma Bania to kompleks basenów termalnych, które są przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Najważniejszym atutem tego miejsca jest fakt, że baseny są czynne przez cały rok. Latem daje to możliwość opalać się w promieniach słońca, a zimą podziwiać z zewnętrznych basenów zaśnieżoną panoramę polskich Tatr.

Woda w basenach pozyskiwana jest z ponad 2,5 km ziemnych odwiertów, przez co jest ona bogata w wiele pierwiastków i związków mineralnych, wywierających pozytywny wpływ na ludzki organizm. Temperatura wypływającej wody sięga 72°C.

Terma Bania podzielona jest na kilka stref, a każda z nich została przeznaczona dla osób, które szukają różnych wrażeń i doznań.

Strefa głośna stanowi idealne miejsce rozrywki dla całych rodzin. Można tu skorzystać z pięciu basenów oraz zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ponad 300 m. W pierwszej strefie temperatura wody nie przekracza 34 °C.

W strefie cichej znajdują się baseny przeznaczone dla tych, którzy liczą na wypoczynek, relaks oraz zregenerowanie sił. Goście mają do dyspozycji trzy baseny termalne, które są wyposażone w urządzenia hydromasujące, rozluźniające spięte i obolałe mięśnie. Cisza oraz duża liczba zielonych roślin, które znajdują się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynki, pozwalają się zrelaksować. Ponadto z basenów zewnętrznych można podziwiać przepiękną panoramę Tatr.

Saunarium stanowi połączenie pięciu saun: Sauna Stara Góralska, Grota Kamienna, Łaźnia Parowa, Sauna Fińska oraz Ruska Bania stojąca w ogrodzie na zewnątrz. Istnieje tutaj możliwość skorzystania nie tylko z zabiegów w saunach, ale także z basenów termalnych. Znajduje się tam basen z wodą o temperaturze 36°C, basen przeznaczony do pływania z chłodniejszą wodą oraz specjalne miejsca do moczenia nóg.

Na terenie całego kompleksu znajdują się drink bary oraz restauracje, gdzie można posilić się po ekscytujących wodnych wariacjach.

 

noclegi białka tatrzańska, białka tatrzańska noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.